Konkurs Koron Dożynkowych


Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie wspólnie z Urzędem Marszałkowski Województwa Opolskiego od wielu lat organizuje konkurs na najpiękniejszą koronę bądź pracę plastyczną  w województwie opolskim.

 

Konkurs jest organizowany podczas Dożynek Wojewódzkich bo przecież bez konkursu na najpiękniejszą koronę nie odbyłoby się żadne święto plonów.

 

Wszystkie przybyłe delegacje zawsze starają się aby ich korony były wyjątkowe.

 

Podstawowym celem konkursu jest kultywowanie i dokumentowanie tradycji regionalnej plastyki obrzędowej związanej z okresem żniw,  zwiększenie aktywności życia kulturowego mieszkańców wsi, identyfikacja i promocja przedsięwzięć kulturalnych pielęgnujących lokalne tradycje, prezentacja bogactwa plonów wkomponowanych w koronę dożynkową, promocja dorobku kulturowego wsi polskiej.

 

 

Korony oraz prace plastyczne oceniane są w trzech kategoriach:

  1. Sposób prezentacji korony/pracy plastycznej (m.in. stroje delegacji, wykorzystanie tegorocznych płodów rolnych, udział w korowodzie dożynkowym).
  2. Związek z dziedzictwem kulturowym.
  3. Jakość wykonania i walory artystyczne (precyzja, dokładność, różnorodność użytych do wykonania korony/pracy plastycznej materiałów pochodzenia naturalnego).

 

 

Zapraszamy  do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegółowych informacji udziela Pani Ewa Mokrzyczak

oraz Pani Anna Szafraniec (Tel. 77 44 37 151)

 


PLIKI DO POBRANIA:

Regulamin KKD 2018

uchwała nr 5421.2018 z 7 maja 2018 ws. ogłoszenia KKD