Perła Opolskiej Turystyki


       Perła Opolskiej Turystki   

   Dnia 8.11.2017 roku w Pałacu w Łosiowie odbyła się konferencja  podsumuwująca  konkurs „Zielone lato”.                                                                                                                              Konkurs agro-eko turystyczny to jeden z najbardziej popularnych konkursów na opolszczyźnie, rywalizują ze sobą gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki, pensjonaty a także zajazdy. Dzięki temu przedsięwzięciu pokazujemy wysoki poziom promocji turystyki na obszarach wiejskich, ciekawe oferty z różnego rodzaju atrakcjami. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie;

– najlepsze gospodarstwo rolne w regionie w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi agroturystyczne

– najlepszy ośrodek świadczący usługi turystyczne oraz promujący produkt tradycyjny na terenie wiejskim

Nasze biuro do konkursu zgłosiło gospodarstwo agroturystyczne Giprol prowadzone przez małżeństwo Iwonę i Eugeniusza Pietruszka ze  Staniszcz  Małych . Gospodarstwo edukacyjne „Innego Wymiaru” to park rolniczy-park rozrywki przyjazny dzieciom i dorosłym. Celem jest przybliżenie i pokazanie wsi a także gospodarstwa rolnego w innym wymiarze. Pani Iwona pełna energii i z głową pełną pomysłów, wprowadza ciągle nowe atrakcje do swojego gospodarstwa. Stworzony labirynt z kukurydzy cieszy się ogromnym powodzeniem i przyciąga różne grupy wiekowe, jesienią można wziąć udział w wykopkach, na początku zimy organizowane są warsztaty w robieniu i dekorowaniu świec parafinowych ,  można upiec i udekorować pierniki a także nauczyć się robienia herbat ziołowych, w grudniu spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz kulig zakończony ogniskiem. Przez cały rok można poznawać uroki tego miejsca poprzez zabawę i edukację.

Giprol w konkursie otrzymało wyjątkową statuetkę: Opolską Perłę Turystyki Wiejskiej, Tytuł ten wręczono w tym roku po raz pierwszy, Gospodarstwo nie stoi w miejscu ciągle się rozwija przyciągając tym samym nie tylko gości z Polski ale Niemiec czy Chorwacji.