Podsumowanie działalności PZDR Prudnik 2017 r.


W dniu 09 lutego 2017 r. w Hotelu „OAZA” w Prudniku odbyło się  Szkolenie specjalistyczne połączone z podsumowaniem działalności PZDR Prudnik za rok 2016. W  podsumowaniu uczestniczyli rolnicy z powiatu prudnickiego, przedstawiciele firm prezentujących na stoiskach produkty dla rolnictwa oraz goście zaproszeni Starosta Powiatu Prudnickiego, przedstawiciele gmin powiatu prudnickiego oraz instytucji związanych z rolnictwem.

Spotkanie otworzył  Dyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie przywitał przybyłych gości oraz podziękował rolnikom za dotychczasową współpracę.

Na podsumowaniu występowały stoiska firmowe, na których prezentowało się firmy: KRUS, BGŻ BNP Paribas Prudnik, Firma Foton Technik Sp. z o.o., Strzoda Maszyny Rolnicze, Firma Effekt, Firma BASF Polska Sp.zo.o., Firma Ekodarpol, Firma Agro-As, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Białej Głogówku oraz Spółdzielnie Rolnicze ze Skrzypca i Rostkowic.

Po części oficjalnej rozstrzygnięty został konkurs kulinarny „Ostatkowe rarytasy”, w którym uczestniczyło osiem organizacji kobiecych z powiatu prudnickiego, a mianowicie: Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Lubrzy, Odnowa Wsi Słoków, Stowarzyszenie Odnowy Wsi Szybowice ”SZYBKOWIAK”, Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Czyżowic, Koło Gospodyń Wiejskich z Radostyni, Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Chrzelic, Koło Gospodyń Wiejskich z Kazimierza, Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich z Racławic Śląskich. Komisja konkursowa składająca się z sześciu osób tj. przedstawicieli poszczególnych gmin oraz przedstawiciela Opolskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych na czele z przewodniczącą komisji z działu WGDiA z Łosiowa  uznała:

Miejsce pierwsze dla KGW z Radostyni za bitki siekane z podgrzybkiem i ryżem zapiekanym, drugie miejsce zdobyło KGW z Kazimierza za kaczkę w pomarańczach z pieczonymi ziemniakami i sałatką natomiast trzecie miejsce przypadło Stowarzyszeniu Odnowy Wsi Szybowice „SZYBOWIAK” za kurę z kurkami. Pozostałe KGW zostały wyróżnione za udział w konkursie.

Nagrody w konkursie ufundowali Urzędy Gmin, Starosta Prudnicki, Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Ponadto w czasie trwania Podsumowania zostali wyróżnieni rolnicy za uzyskiwane wyniki w swoich gospodarstwach rolnych oraz za współpracę. Wyróżnionym rolnikom wręczone zostały upominki od Burmistrzów i Wójta poszczególnych Urzędów Gmin.

W przerwie spotkania dla wszystkich uczestników został podany ciepły poczęstunek.