Targi Ogrodnicze – Wiosna Kwiatów


W dniach 12-13 maja na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyła się XIX edycja Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów”.

W wystawie wzięło udział ponad 220 wystawców sprzedających kwiaty balkonowe i rabatowe, drzewa i krzewy owocowe, drzewa i krzewy ozdobne, byliny, trawy dekoracyjne oraz zioła. Nie brakowało również wyrobów z wikliny, figur ogrodowych oraz rękodzieła. Dla naszych gości, strudzonych zakupami przygotowane były stoiska ze zdrową ekologiczną żywnością, specjałami kuchni regionalnej. Tradycyjnie gościliśmy delegację zagraniczną z Powiatu Kusel, na których stoisku mogliśmy się zaopatrzyć w ich przepyszne specjały. Liczne i dobrze zorganizowane stoiska gastronomiczne dbały
o formę odwiedzających targi. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych, pokazów, gier i zabaw dla najmłodszych, malowania twarzy i innych atrakcji. Ponadto można było miło spędzić czas w wesołym miasteczku.

W tym roku frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Szacuje się, że odwiedziło nas około 50 tys. osób.

Dziękujemy za tak liczny udział wystawców, osób odwiedzających oraz zaproszonych gości. Już dziś serdecznie zapraszamy w przyszłym roku na kolejną XX edycję Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów”.

PODZIĘKOWANIE OD MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 


MEDIA:

Kurier Opolski

Agrokurier