Wizyta doradców i specjalistów OODR na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie k/ Warszawy


W dniu 1-go lutego 2019 roku grupa doradców i specjalistów wraz z Kierownikiem Działu Metodyki Doradztwa, Szkoleń i Wydawnictw Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie wzięła udział w II Centralnych Targach Rolniczych, które odbyły się w Nadarzynie k/Warszawy.

 

Podczas pobytu uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu, konferencjach branżowych oraz mięliśmy okazję do zapoznania się z nowościami i innowacyjnymi  rozwiązaniami  w sektorze maszyn rolniczych, systemów nawadniania, urządzeń do obsługi bydła oraz ofertą nowoczesnych ciągników rolniczych . Oprócz w/w nowości nie zabrakło również  stoisk ze zdrową żywnością, regionalnymi produktami oraz innowacyjnymi urządzeniami  poprawiającymi  zdrowie i tężyznę fizyczną. Odbył się również premierowy pokaz Ciągnika Kubota MGX IV wraz z systemem rolnictwa precyzyjnego oraz pokaz kosiarki dyskowej XD 390.

Podczas trwania targów odbywały się również konferencje naukowe oraz branżowe. Zorganizowana była również Strefa Doradztwa Rolniczego gdzie można było pozyskać publikacje naukowe i zapoznać się ze specyfiką pracy doradczej, ich formami oraz zadaniami. Po całodniowym udziale w targach  powrót do domu minął bardzo szybko gdyż wrażenia i czas który poświęciliśmy na ten wyjazd przyczynił się do wielu spostrzeżeń, branżowych dyskusji merytorycznych, które będziemy mogli wykorzystać w naszej pracy doradczej.

Czekamy na kolejną edycję już za rok.

 

                                                                                                                                   Tomasz Musielak

                                                                                                                                   Kierownik

                                                                                                                                   Działu Metodyki Doradztwa,

                                                                                                                                   Szkoleń i Wydawnictw