Strona Główna / Sir / Realizacje SIR / Dzień kukurydzy – innowacyjne rozwiązania postępu hodowlanego drogą do sukcesu

Dzień kukurydzy – innowacyjne rozwiązania postępu hodowlanego drogą do sukcesu

4 maja 2022 14
REKLAMA

Realizacja Planu Operacyjnego na lata 2022-2023 w zakresie SIR – operacja własna pn. „Dzień kukurydzy – innowacyjne rozwiązania postępu hodowlanego drogą do sukcesu”

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich planuje szkolenie połączone z warsztatami polowymi pn. „Dzień kukurydzy – innowacyjne rozwiązania postępu hodowlanego drogą do sukcesu” w ramach realizacji dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2022-2023 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Miejsce realizacji operacji: woj. opolskie, Łosiów

Termin realizacji operacji: 08.09.2022 r.

Forma realizacji operacji: szkolenie połączone z warsztatami polowymi

Liczba uczestników: 150 (producenci rolni, specjaliści i doradcy rolniczy, naukowcy oraz przedstawiciele z branży rolniczej)

Celem szkolenia połączonego z warsztatami polowymi jest transfer wiedzy pomiędzy rolnikami, a światem nauki w kierunku wykorzystania postępu hodowlanego w uprawie kukurydzy. Polega on na wprowadzaniu nowych, a co za tym idzie bardziej wydajnych odmian, które lepiej wykorzystują istniejące warunki przyrodnicze i rolnicze. Organizacja wydarzenia przy polach doświadczalnych, gdzie zlokalizowana będzie kolekcja odmian kukurydzy przybliży producentom rolnym możliwość poznania wielu nowych odmian kukurydzy. Jej uprawa ma być kluczem do przerwania występowania najpopularniejszych patogenów towarzyszących uprawom zbóż. Udział naukowców w szkoleniu stworzy możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, zapoznania się z nowinkami naukowymi, a także umożliwi uzyskanie odpowiedzi na trudne pytania. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest konieczna, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania w uprawie kukurydzy.

Dodatkowych informacji udziela: Dział Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa, tel. 77 44 37 127-129


Jadwiga Tymrakiewicz Starszy Specjalista Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich 774437144
Data publikacji: 4 maja 2022 Wyświetlenia: 460