Strona Główna / Wiosna Kwiatów

Wiosna Kwiatów

13 stycznia 2022 2

Opolski Ośrodek doradztwa Rolniczego w Łosiowie organizuje sztandarową imprezę wystawienniczo-targową mającą na celu integrację mieszkańców województwa opolskiego oraz województw ościennych, zaprezentowanie rolniczej oraz pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich, rozwijanie tradycji kulturowych a tym samym zespalanie mieszkańców. Promocja branży ogrodniczej, rękodzielnictwa, produktów ogrodniczych, ekologicznych, pszczelarskich. Prezentacja zastosowań nowych technologii produkcji w ogrodnictwie jak również możliwości wykorzystania energii odnawialnej.

Co roku w dwudniowych Targach Ogrodniczych bierze udział ponad dwustu wystawców, w tym szkółki ogrodnicze, producenci kwiatów, rozsad warzyw , ziół i przypraw oraz to wszystko co wiąże się z ogrodem  z całej Polski. Podczas ich trwania można zaopatrzyć się w drzewa i krzewy ozdobne, kwiaty rabatowe i balkonowe jak również w ozdoby ogrodowe, rękodzieło ludowe. Ceny roślin są porównywalne z tymi sklepowymi- ale jak podkreślają kupujący wybór towarów kilkukrotnie przewyższa oferty sklepowe. Kupując towar zawsze uzyskamy darmowe porady od handlowców i ogrodników dotyczących pielęgnacji roślin. Wśród wielkiego asortymentu kwiatów największym zainteresowaniem kupujących cieszą się już tradycyjnie pelargonie, fuksje, surfinie wzbogacone o nowe odmiany i kolory; jak również aksamitki, celozje, a także kompozycje kwiatowe- w jednej doniczce bakopa, tapień, werbena. Z drzew i krzewów ozdobnych chętnie  kupowane są azalie, rododendrony, berberysy, dobrze znane nam tawułki. Powodzeniem cieszą się również drzewka owocowe- czereśnia, jabłoń, morela i pigwa, a także krzewy borówki, dobrze znanej porzeczki oraz malin.

Po dokonaniu zakupów szanowni goście oraz odwiedzający nasze stoiska kupujący  zatrzymują się na chwilę odpoczynku aby obejrzeć bogate i interesujące występy artystyczne na scenie ,zobaczyć warsztaty rzeźbiarskie czy też  kulinarne, w których niejednokrotnie można wziąć udział oraz skorzystać z wielu atrakcji, które oferuje Wesołe Miasteczko- nie tylko dla tych małych ale również większych „dzieci”. Odsapniemy przy stoiskach gastronomicznych gdzie można skryć się pod parasolami uciekając od promieni słonecznych a także ochłodzić zimnymi napojami i cos skonsumować. Tradycyjnie na targach nie może zabraknąć stoisk z prawdziwym wiejskim jedzeniem- gospodynie częstują gości chlebem ze smalcem, ogórkiem kiszonym przepysznym domowym ciastem z herbatką lub dla kawoszy kawą. Na stoiskach ekologicznych można dokonać degustacji potraw, produktów ekologicznych oraz zakupić zdrową żywność. Pszczelarze, którzy przyjeżdżają na coroczną imprezę chętnie dzielą się swoją fachową wiedzą jak również raczą nas produktami pszczelarskimi jak miody, plastry czy kit pszczeli.
Wysoka frekwencja podczas Targów Ogrodniczych świadczy o tym, iż „Wiosna Kwiatów”, która odbywa się raz w roku w II weekend maja przyciąga rzesze ludzi w poszukiwaniu nowości szkółkarskich, ogrodniczych, architektury ogrodowej i branż pokrewnych.

Śmiało więc możemy uznać że z roku na rok zainteresowanie naszymi Targami rośnie i to nie tylko w naszym województwie. Świadczą  o tym nie tylko liczne firmy oraz producenci wielu branż związanych z ogrodnictwem ale również  osoby odwiedzające, które przybywają do nas z najbardziej odległych części kraju.

Zapraszamy na kolejne edycje Targów Ogrodniczych Wiosna Kwiatów wszystkich zainteresowanych- zarówno tych, którzy chcą: sprzedać, kupić jak również zareklamować swój towar i w ten sposób zaistnieć na rynku.

 

 

 


Joanna PalijGłówny SpecjalistaDział Rolnictwa Ekologicznego i Ochrony Środowiska774437137
Data publikacji: 13 stycznia 2022Wyświetlenia: 27