Strona Główna / Agroinfo / Relacja / Relacja z targów Jesienne Dni Innowacji

Relacja z targów Jesienne Dni Innowacji

Targi6
14 września 2023 9
REKLAMA

Dnia 10.09.2023r. na placu wystawowym Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się Jesienne Targi Innowacji, którym towarzyszyły Dożynki Sołecko-Parafialne oraz Dzień Kukurydzy.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od konferencji nt. „Wpływu zmian klimatu na ochronę środowiska w rolnictwie”. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poletka doświadczalne, gdzie w ramach Dnia Kukurydzy miało miejsce zwiedzanie pola z omówieniem kolekcji odmian, pokaz aplikacji nawozu dronem, a przy stoiskach informacyjno-promocyjnych przedstawiciele firm udzielali kompleksowych porad.

Przy scenie ubranej w dożynkowe dekoracje, rolnicy, zaproszeni goście oraz wszyscy zgromadzeni mieli możliwość uczestnictwa we Mszy Dożynkowej, podczas której podziękowali za tegoroczne plony, by wspólnie celebrować ten ważny dla rolników czas.

Po uroczystości mszalnej Dyrektor OODR Mariusz Litwinowicz zaprosił Poseł na Sejm Violettę Porowską, Dyrektora KOWR Władysława Janeczka, Dyrektora COBORU Henryka Bujaka, Zastępcę Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusza Struskiego, Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Brzegu Mariolę Sokołowską, Zastępcę Dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów ppłk Krzysztofa Jaroszka, Sołtys Łosiowa Małgorzatę Wieczorek-Smolińską, Proboszcza Parafii pw. Jana Chrzciciela w Łosiowie ks. Leszka Więcka do wspólnego, oficjalnego otwarcia Jesiennych Targów Innowacji, podczas którego odczytany został list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

Przez cały dzień prowadzone były sesje networkingowe wspierania innowacji w rolnictwie, w trakcie których eksperci poruszali zagadnienia z zakresu Działania Współpraca, wykorzystywania teledetekcji i GIS, odnawialnych źródeł energii oraz gospodarowania zasobami wodnymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska informacyjno-promocyjne z zakresu wspierania innowacji w rolnictwie, ochrony bioróżnorodności i pszczelarstwa.

Podczas Targów mieliśmy przyjemność podziwiać zespoły taneczne, występy wokalne oraz pokaz tanga. Wystawcy oferowali produkty z branży rolniczej, ogrodniczej, przetwórstwa oraz unikatowe rękodzieła. Całość imprezy dopełniły liczne atrakcje m.in.: loty helikopterem, przejażdżki bryczką, symulator dachowania, pokaz kulinarny, wystawa maszyn rolniczych, pokaz motorów ciężkich oraz atrakcje i animacje dla dzieci.

Mamy nadzieję, że Jesienne Targi Innowacji na stałe wpiszą się w kalendarz imprez Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Data publikacji: 14 września 2023 Wyświetlenia: 179

Wydarzenia tematyczne

Podobne publikacje

Relacja z targów Jesienne Dni Innowacji

Dnia 10.09.2023r. na placu wystawowym Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się Jesienne Targi Innowacji, którym towarzyszyły Dożynki Sołecko-Parafialne oraz Dzień Kukurydzy. Wydarzenie rozpoczęliśmy od konferencji nt. „Wpływu zmian klimatu na ochronę środowiska w rolnictwie”. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni na poletka doświadczalne, gdzie w ramach Dnia Kukurydzy miało miejsce zwiedzanie...

Wiosenne dni innowacji

W dniach 13-14 maja br. podczas Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów” w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich odbyły się „Wiosenne dni innowacji”. Dwudniowe przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od uroczystej konferencji poświęconej tematyce innowacyjnego doradztwa w rolnictwie XXI wieku. Dyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Mariusz Litwinowicz...

18 maja 2023szczegóły
Wiosna Kwiatów 2023 – Relacja fotograficzna

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie zorganizował w dniach 13-14.05.2023r. sztandarową imprezę wystawienniczo-targową „Wiosna Kwiatów”. W tym roku była to już XXII edycja Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów”. W wystawie wzięło udział około 200 wystawców. Targi w Łosiowie, to nie tylko okazja do zakupu kwiatów drzew czy krzewów, ale również...

13 maja 2023szczegóły
Platforma doradcza eDWIN oficjalnie zaprezentowana na targach w Sielinku! Prapremiera za nami

Platforma doradcza eDWIN jest już dostępna dla wszystkich chętnych! Podczas targów w Sielinku, organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, platforma została oficjalnie zaprezentowana w ramach prapremiery. Od teraz rolnicy mogą korzystać już z Wirtualnego gospodarstwa, dzięki któremu będą otrzymywali powiadomienia o zagrożeniach na polu, występowaniu szkodników, ostrzeżenia...

5 czerwca 2022szczegóły