Strona Główna / Ośrodek / XXII Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Nowym Browińcu

XXII Wojewódzka Wystawa Stołów Wielkanocnych w Nowym Browińcu

4 kwietnia 2022 35
REKLAMA

3 kwietnia 2022 r. przedstawiciele Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie – kierownik  Rozwoju Obszarów Wiejskich Pani Renata Wojas wraz z kierownikiem Biura Powiatowego w Prudniku Panią Moniką Kozaczek uczestniczyły w XXII Wojewódzkiej Wystawie Stołów Wielkanocnych w Nowym Browińcu.

Tegoroczna wystawa odbyła się w Nowym Browińcu na terenie powiatu prudnickiego. Uczestnikami były Panie ze Związku Śląskich Kobiet Wiejskich oraz Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa. Z powiatu prudnickiego udział wzięły 4 organizacje kobiece. Dodatkowo tradycyjne potrawy wielkanocne prezentowały dwa stoły przedstawicieli z Ukrainy. Podczas spotkania odbyły się również występy artystyczne dzieci.

Stoły wielkanocne prezentowały się wspaniale stąd też wytypowane przez przedstawicielki OODR organizacje kobiece otrzymały nagrody od dyrektora OODR w Łosiowie Pana Mariusza Litwinowicza.

Wystawę przygotowało koło Związku Śląskich Kobiet w Nowym Browińcu, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubrzy. Dodatkowo współorganizatorami, partnerami wydarzenia byli Związek Śląskich Kobiet Wiejskich z siedziba w Walcach, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Gmina Lubrza, Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy.


Monika Kozaczek Kierownik PZDR Prudnik 774369370
Data publikacji: 4 kwietnia 2022 Wyświetlenia: 736