Strona Główna / Sir / Realizacje SIR / Nowatorskie spojrzenie na melioracje wodne

Nowatorskie spojrzenie na melioracje wodne

5 kwietnia 2022 12
REKLAMA

Realizacja Planu Operacyjnego na lata 2022-2023 w zakresie SIR – operacja własna pn. „Nowatorskie spojrzenie na melioracje wodne”

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, planuje warsztaty terenowe w ramach realizacji operacji: „Nowatorskie spojrzenie na melioracje wodne” w ramach dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2022-2023 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Miejsce realizacji operacji: woj. opolskie, powiat kluczborski, Wierzchy,

Termin realizacji operacji: II-IV kw.

Forma realizacji operacji: warsztaty: 3, film krótkometrażowy – 1

Liczba uczestników: 75 (potencjalni partnerzy LPW, przedstawiciele jednostek naukowych, samorządów terytorialnych, spółek wodnych, rolnicy, pracownicy jednostek doradztwa rolniczego, oraz osoby zainteresowane tematem).

Celem operacji jest promowanie, przedstawienie nowości technicznych i naukowych oraz transfer wiedzy na temat melioracji. Wymiana doświadczeń oraz podniesienie świadomości nt. suszy i sposobów minimalizowania jej skutków, z czym się wiąże zwrócenie uwagi jak ważne jest dbanie o systemy melioracyjne, aby spełniały swoją funkcję regulującą. Zwrócenie uwagi na zapotrzebowanie na wodę dla produkcji rolniczej oraz norm prawnych w zakresie prawa wodnego w funkcjonowaniu spółek wodnych.

Dodatkowych informacji udziela: Magdalena Semeniuk tel. 77 44 37 133 magdalena.semeniuk@oodr.pl


Jadwiga Tymrakiewicz Starszy Specjalista Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich 774437144
Data publikacji: 5 kwietnia 2022 Wyświetlenia: 290